Ir aptiprināts projekts „ Tunturi- Lapland adventure 2016”. Latviju tajā pārstāvam mēs – Ieva Cedere, Laura Viktorija Vorpa, Ieva Niedra un vadītāja Inguna Juhņeviča no Skrīveriem.
Ar ES programmas „Erasmus+”, Skrīveru novada domes un pašu finansējumu.
Kad: no 29. jūlija – 10. Augustam.
Kur: Lapzemē, Somijā.
Starptautisks jauniešu apmaiņas projekts “Tunturi- Lapland adventure 2016” norisināsies Somijā, tajā piedalīsies 35 jaunieši no Latvijas, Somijas, Lietuvas, Slovēnijas, Nīderlandes un Čehijas.
Projektam ir divi mērķi – projekts un piedzīvojumu ceļojums.
Kāds ir AWARD projekta mērķis kopumā? Programmas Award jaunietēm, kas piedalās projektā, jāvelta attiecīgā līmeņa individuālās programmas veikšanai – nedēļas ietvaros katrai jomai jāvelta vismaz viena stunda.
Veicināt personīgo, radošo un praktisko iemaņu izaugsmi, attīstīt talantus. Nodarbojoties ar dažādiem hobijiem, jaunietes sevī ir jau atklājušas dažādus talantus, par kādiem viņas iepriekš pat nebija sapņojušas! Mums tā ir māksla, mūzika, kultūra. Vislabākās lietas šajā jomā bija:
- Tas ir personīgi un jautri.
- Tu vari pārsteigt pats sevi.
- Tu vari darboties kopā ar saviem domubiedriem.
- Tu vari izkopt savus talantus.
- Tu vari kontaktēties ar cilvēkiem un iegūt jaunus draugus.
- Tu vari realizēt savus sapņus.
Kā tad norisināsies starptautiskais jauniešu apmaiņas projekts? Mērķis ir doties piedzīvojumu ceļojumā, atklāt sevī piedzīvojuma sajūtas, dodoties pārgājienā starptautiskā grupā. Piedzīvojumu pārgājiens būs jāveic nedaudz apgrūtinātos apstākļos un tas ir ar skaidru mērķi. Piedzīvojumu pārgājiens programmā AWARD ir joma, kura vairāk balstās uz komandas darbu un sadarbības prasmju veidošanu. Somijā tajā piedalīsies 30 jaunieši no Latvijas, Somijas, Lietuvas, Slovēnijas, Nīderlandes un Čehijas. Šeit ietilpst:
- Komandas darbs.
- Lēmumu pieņemšana.
- Fiziska piepūle.
- Neatlaidība.
- Problēmu risināšana.
- Sadarbība.
Svarīgs priekšnosacījums pirms došanās piedzīvojumu pārgājienā jeb ekspedīcijā, ir tai sagatavoties. Piedzīvojumu pārgājies pēc savas būtības ir nedaudz riskants pasākums, tāpēc ir svarīgi sagatavošanās procesā apgūt prasmes, kas vēlāk lieti noderēs. Iepriekš esam jau apguvušas sekojošas lietas:
- Sapratne par piedzīvojumu pārgājienu.
- Drošība un praktiskas darbības, kas atkarīgas no pārgājiena veida un mērķa.
- Nepieciešamais ekipējums un zināšanas tā pielietošanā.
- Pirmās medicīniskās palīdzības prasmes un to praktiska pielietošana.
- Maršruta plānošanas prasmes.
- Pārtikas sagatavošana līdzi ņemšanai.
- Komandas saliedēšanas apmācības.
- Ceļošanas veidu zināšanas.
- Novērošanas prasmes.
- Zināšanas par dabu un vidi.
Zelta projekts ir zelta līmeņa joma, kur sadarbībā ar citiem cilvēkiem, mazpazīstamā vidē jāīsteno vietējai sabiedrībai noderīgs pasākums attālu no savas dzīvesvietas. Mēs dosimies to realizēt 1500 km attālumā, vēl piedevām kalnos. Prasības galvenais mērķis ir iedrošināt un iemācīt jaunietim sastrādāties ar cilvēkiem, ar ko viņš ikdienā nesatiekas, arī ar iepriekš nepazīstamiem cilvēkiem, lai nonāktu pie kopēja rezultāta. Šis piedzīvojums paplašinās jauniešu redzesloku un pavērs plašāku skatījumu. Projekta norise būs 10 dienas.
“AWARD” Skrīveri