Saldumu ražotnes

 # SIA “Skrīveru saldumi”

Uzņēmumā ražo konfektes “Gotiņa” un citus saldumus, te uzņem viesus un darbojas radošās darbnīcas “Skrīveru emociju fabrika”.

Šī gada jaunumi: pie ražotnes ēkas izvietoti galdiņi, kur apmeklētāji var ērti baudīt gardo kafiju un uzņēmuma ražotos saldumus.

SIA “Skrīveru saldumi” darbojas kopš 2006. gada.

(Kontakpersona: Dace Vītoliņa, tālr. 29453712)

#  “Skriķu našķi” dibināts 2020. gadā.

Mājražošanas uzņēmums, kurā cep franču makarūnus, pēc pieprasījuma arī eklērus, ruletes un citus gardumus.

(Agnese Rūtiņa, tālr. 25414585)

# SIA “Skrīveru pārtikas kombināts”

 Senākais Skrīveru uzņēmums – tas dibināts 1956. gadā, pirmā konfekšu “Gotiņa” ražotne Latvijā. Uzņēmums juridiski nekad nav ticis likvidēts, bet kopš 2011. gada to atdzīvinājusi un vada skrīveriešu Lūšu ģimene.

Pēc sendienu receptēm ražo konfekti “Gotiņa” un citus piena gardumus: krējuma pagali, saldā rulete. Te var pasūtīt arī personalizētus gardumus ballītēm, jubilejām, pasākumiem. Jaunums, ko uzņēmumā ražo – piena īriss ar kakao.

Uzņēmumam 2015. gadā piešķirta kultūras zīme “Latviskais mantojums”. Te godā tiek celtas “Gotiņu” autentiskās sendienu receptes un roku darbs.

Ražotnē piedāvā arī ekskursijas un gotiņu tīšanas meistarklasi.

(Keita Lūse, tālr. 27827363)

 #  “Skrīveru mājas saldējums” – Sotnieku ģimenes uzņēmums, kas ražo dabīgu un gardu saldējumu. Tā gatavošanā izmanto Latvijas dabas veltes un augļus un ogas, kas izaug pašu dārzā.

Uzņēmums dibināts 2006. gadā.

“Skrīveru mājas saldējums” par latvisku garšu ieviešanu saldējuma ražošanā 2014. gadā ieguvis kultūras zīmi “Latviskais mantojums”.

Uzņēmuma sortimentā ir ap 30 saldējuma veidu: piena, sorberta saldējumi no augļiem un ogām, ir arī sāļie saldējumi un uzņēmuma kafejnīcā piedāvā arī speciālu ēdienkarti ar saldējumu – zupu ar saldējumu, pankūkas, zivis un gaļu ar saldējumu. Vispopulārākais un iecienītākais ir pacilājošs biezpiena saldējums ar fantastiskām avenēm.

Šī gada jaunums: liepziedu saldējums, ceriņu sorberts, šampanieša sorberts ar bumbieriem, rupjmaizes saldējums ar brūklenēm.

Skrīveros darbojas uzņēmuma kafejnīca un te piedāvā arī astoņas programmas ekskursantiem – ar stāstiem un saldējuma baudīšanu.

(Kafejnīcas tālr. 28361561, e-pasts: skriveri@majassaldejums.lv )

Ražotnes

# Zemnieku saimniecība “Ragāres”.

Darbojas kopš 1991. gada un tās darbības joma ir bioloģiskā lauksaimniecība: augļu un ogu piedāvājums un pārstrāde, ārstniecības augu, tēju, garšvielu ražošana.

Zemnieku saimniecībā audzē apmēram100 dažādus augus un te top apmēram 30 tēju veidi un apmēram 10 garšvielas, kā arī ātri pagatavojamās zupas. Saimniecība piedāvā arī svaigus un saldētus augļus un ogas, tāpat var sadarboties ar citām bioloģiski sertificētām saimniecībām.

Uzņēmums 2019. gadā ieguvis laureāta titulu nominācijā “Bioloģiskā lauku saimniecība”.

Aktīvi darbojas arī uzņēmuma mājaslapa: www.ragares.lv.

Pēdējā gada laikā saimniecība ieguldījusi lielas investīcijas pārstrādē, ražošanas jaudu celšanā, modernizācijā, jaunu produktu radīšanā.

(Jānis Vaivars, tālr. 29229588)

# “Divu māsu virtuve” nodarbojas ar augļu, ogu un dārzeņu pārstrādi un ēdiena gatavošanu mājas virtuvē. Te top stipras zaptes – piedevas pamatēdieniem: marinēti dārzeņi, kaltēti garšaugi, mājās gatavotas sinepes. Pasākumos tiek piedāvātas arī karstmaizītes, bet katru sezonu tiek piedāvāti jauni ražojumi.

“Divu māsu virtuve” Skrīveros darbojas kopš 2013. gada.

(Zigrīda Annuškāna, tālr. 26527353)

# Medus iepakošanas uzņēmums piedāvā medu un citus biškopības produktus. Darbojas kopš 2007. gada.

Šogad uzņēmumā izveidota jauna medus etiķete, paplašināts piedāvāto produktu klāsts, sāka gatavot arī vaska sveces.

(Daina Dzerkalne, tālr. 26126337)

# “Sulu Māja” (SIA “Zeme.LAB”) – uzņēmums, kas darbu uzsācis 2018. gadā un piedāvā dažādas augļu un dārzeņu sulas, sulu spiešanas pakalpojums.

Vasaras sezonā darbojas brīvdabas kafejnīca.

Saražoto produkciju iespējams iegādāties, iepriekš zvanot vai pasūtot mājas lapā www.sulumaja.lv
(Ingūna Kondrāte, tālr. 29294012)

# Paulīne Mičule nodarbojas ar augļu un dārzeņu konservēšanu.

Piedāvā konservētus dārzeņus, mārrutkus, augļu un ogu konservus, marinētas un skābētas sēnes, sīrupus un sīrupu komplektus dāvanām. Te top priežu čiekuru, vīgriežu, pieneņu, gaiļbikšu, plūškoka, pīlādžu, vilkābeļu, viršu, aroniju, pelašķu, piparmētru un citi sīrupi.

(Paulīne Mičule, tālr. 29798071)

# Zemnieku saimniecība Jaundimdāni” – ražo mājas sieru un ar alkšņu malku kūpinātus gaļas izstrādājumus.

Siermeistari Solveiga un Aigars Bušmeisteri sien sieru kopš 2000. gada.

(Aigars Bušmeisters, tālr. 22822550)

# SIA “Greenpoint” – alkoholisko dzērienu ražošana, mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība. Uzņēmumam pieder bārs-kafejnīca Aizkrauklē.

(Uldis Dronka, tālr. 26474460)

Viesu uzņemšana

# Atpūtas komplekss „Klidziņa” (zemnieku saimniecība “Kumelītes”, darbojas kopš 1993. gada).

Piedāvā naktsmītnes, viesnīcu, ēdināšanas pakalpojumus, telpas banketiem, semināriem un konferencēm, darbojas bistro un veikals.

(Diāna Vilcāne, tālr. 26339971)

Informācijas tehnoloģijas

# SIA “Aberkalns IT”

Uzņēmums dibināts šajā gadā un  nodarbojas ar informācijas tehnoloģiju sistēmu apkalpošanu.

(Saziņa: Ansis Martinsons, tālr. 29296165)

Sports

# Individuālais komersants “ZSS Fit&Move” piedāvā fiziskās labsajūtas uzlabošanas pakalpojumus un citas sporta nodarbības, veselības sportu.

Te ikvienam piedāvā visaptverošus funkcionālos treniņus, vispusīgu fizisko sagatavošana, vingrošanas nodarbības ar dažādu metožu pielietošanu, nūjotapmācību.

Darbojas kopš 2019. gada, un patlaban piedāvā arī āra nodarbības, variējot ar vides pieejamību,  un nodarbības “online”.

(Zigrīda Sprukte, tālr. 29502773)

Pakalpojumi

# Skursteņslaucītāja Līga Ondzule lepojas ar to, ka ir no Skrīveriem.

Viņa veic skursteņslaucītājas pakalpojumus, dūmeņu, krāšņu un centrālapkures katlu tīrīšanu, tāpat izsniedz tīrīšanas un tehniskā stāvokļa novērtēšanas aktus.

Skursteņslaucītājas diplomu Līga ieguvusi 2018. gadā, bet šogad viņas lielākais darbs ir daudzdzīvokļu māju dabīgo ventilācijas kanālu tīrīšana Aizkrauklē.

(Līga Ondzule, tālr. 29834137)

# Skursteņslaucītājs Jānis Andersons.

# SIA “Pārsteigums” – ziedu un suvenīru veikals, kurā var iegādāties dāvanas un ziedus, pasūtīt pušķus un vainagus. Piedāvātais sortiments uzņēmumā mainās ik pēc pāris mēnešiem.

Darbojas kopš 2018. gada.

(Līga Pļenkova, tālr. 29117461)

Skaistumkopšana

# “Paradīzes lavanda” Skrīveros darbojas jau apmēram astoņus gadus.

 Skaistumkopšana un lavandu audzēšana. Darina dažādas lietas no lavandām: spilventiņus, dāvanas, tējas, ražo ievārījumus un citus izstrādājumus.

Šogad jūlijā piecas dienas pirmo reizi apmeklētājiem piedāvāja iespēju apskatīt lavandu laukus un tajos rīkot fotosesijas. Ir plāni nākamgad rīkot lavandu dienas Skrīveros.

(Sanita Prūse, tālr. 29423688)

# Lilija Ziediņa kopš 2018. gada gatavo dabīgās ziepes un sveces.

Ziepes un sveces top pašas rokām un arī to dizains ir pašas Lilijas darbs. Itin bieži top arī jauni piedāvājumi.

(Lilija Ziediņa, tālr. 22376994)

Galdniecība, būvniecība

#Skrīveru galdniecība (SIA “WoodPRINT ”) – izgatavo un uzstāda dažāda veida individuālus izstrādājumus interjeram.

Ražo Skrīveros, apkalpo klientus visā Latvijā un arī citās valstīs: Zviedrija, Norvēģija, Vācija, Lielbritānija.

Klientu spektrs ir ļoti plašs: sadarbojas ar privātpersonām, pašvaldībām, būvuzņēmumiem, arhitektiem, dizaineriem un īpašuma attīstītājiem.

(Oskars Gavars, 2949 6239)

# SIA “Paradīzes putni”

 Gatavo koka putnu būrīšus-konstruktorus, kurus katrs pats var salikt.

Uzņēmumā darinātie putnu būri – konstruktori nopērkami arī veikalā “Depo” un iekarojuši tirgu vairākās pasaules valstīs.

 (Normunds Prūsis, tālr. 22009975)

# SIA „Vidzemes koka mājas” – nodarbojas ar guļbaļķu ēku celtniecību, zāģmateriālu zāģēšanu. Te var pasūtīt ne tikai guļbaļku ēkas, bet arī dārza mēbeles un to komplektus, soliņus.

Uzņēmums darbojas kopš 1999. gada.

(Jānis Brokāns, t. 29250460)

# Aivis Ielejs nodarbojas ar mazo galdniecību.

Viens no jaunākajiem Skrīveru novada pašnodarbinātajiem – darbojas kopš 2020. gada 1. jūnija.

Ražo dārza mēbeles, koka konstrukcijas, koka interjera elementus.

(Aivis Ielejs, tālr. 28611812)

#  SIA “EIRODEX”,   nodarbojas ar apzaļumošanu, bruģēšanu, žogu un vārtu ierīkošanu.

Uzņēmums vairāk atpazīstams ar logo: www.paradizesdarzs.lv .

(Raitis Škapars, tālr. 26789559)

Amatniecība

# Kalēju darbnīca (SIA “ART-AG”) – meistars Aivars Grīnbergs darina metāla kalumus: balkonu, kāpņu margas, sētas, dažādus metāla izstrādājumus. Izgatavo darinājumus pēc pasūtījuma.

Mājaslapa: www.art-ag.lv

(Aivars Grīnbergs, tālr. 26597632)

#  “Skrīveru pinēju kopa” kopš 2002. gada Skrīveros nodarbojas ar klūdziņu pīšanu. Pin grozus, traukus, dārza dekorus un citas saimniecībā noderīgas lietas.

Patlaban darbojas bijušajā Skrīveru bērnu bibliotēkas telpā, 2. stāvā.

(Rasma Kazimirova, tālr. 27888258; Daina Dzerkalne, tālr. 26126337)

Lietišķā māksla, apģērbi

# Baiba Vaivare kopš 2008. gada darbojas lietišķās mākslas jomā.

Darina lina apģērbus un aksesuārus. Māksliniece katru gadu veido jaunu kolekciju nelielos apjomos, katrs tērps tiek darināts vienā eksemplārā.

(Baiba Vaivare, tālr. 26576299)

# SIA “RADADA” ir zīmols, kurā ražo dizaina apģērbu ar košām apdrukām (tās simbolizē Latvijas dabu, cilvēkus un spēku) visai ģimenei.

Uzņēmums savu sietspiedes darbnīcu iekārtojis senā ugunsdzēsēju depo, kur uz vietas arī top apdrukas, bet šūšanas darbnīca ir Aizkrauklē.

“RADADA” kļuvusi par daļu no Skrīveru atpazīstamības simboliem un ir pazīstams zīmols Latvijā. Uzņēmuma īpašniece Monta Nāburga savā studijā uzņem tūristus, šī vieta ir interesanta pietura tūristiem Skrīveru novadā. Ekskursantiem te tiek piedāvāta iespēja apdrukāt auduma maisiņus. Ekskursija iepriekš jāpiesaka, bet darbnīcas darbojas katru dienu no pulksten 10 līdz 17.

“RADADA” zīmola izstrādājumus var iegādāties darbnīcā Skrīveros vai var pasūtīt internetveikalā: www.radada.lv

(Monta Nāburga, tālr. 28386655)

Lauksaimniecība

#  “Skrīveru zemenes”

 Audzē un tirgo zemenes, piedāvā tās lasīt pašiem. Arī patlaban saimniecībā vēl pieejamas vēlo zemeņu ogas.

(Liena Girgensone-Valdmane, tālr. 26444662)

# Ģ. Kaķa zemnieku saimniecība “Bariši” – neliela ģimenes saimniecība, kas nodarbojas ar dārzeņu un zemeņu audzēšanu, produkciju pārdod tirgos un saimniecībā uz vietas.

# SIA “Skrīveru sēklkopības sabiedrība” Skrīveros darbojas kopš 1999.gadā.

# Zemnieku saimniecība “Kalnāres” darbojas kopš 1992. gada. Saimniecībā audzē galda kartupeļus un ābolus. Ir uzcelta glabātuve āboliem un kartupeļiem. Kartupeļi tiek realizēti visu gadu, āboli – no augusta līdz martam. Saimniecība izplata Nīderlandes firmas “Agrico” kartupeļu šķirņu sēklas materiālu.
Kontakttālrunis – 29163903 (Daina Krūmiņa).