21. februārī pulksten 15 Aizkraukles novada pašvaldībā (1. stāva sēžu zālē, Lāčplēša 1, Aizkrauklē) notiks jaunā dabas aizsardzības plāna sabiedriskās apspriešanas sanāksme. Tā kā dabas parks ietver daļu Skrīveru novada teritorijas Daugavas krastā no Aizkraukles pilskalnam līdz Institūta ciemam (ieskaitot), ar aizsardzības plānu iepazīties un piedalīties sabiedriskās apspriešanas sanāksmē aicināti Skrīveru novada iedzīvotāji, kuriem interesē, ko šāds plāns nozīmē mūsu novada tālākā darbībā un attīstībā. Īpaši aicināti zemes īpašnieki, kuru īpašums atrodas dabas parka teritorijā.
Dabas parks „Daugavas ieleja” ir skaista, dabas un kultūras vērtības saglabājusi teritorija Daugavas krastos starp Aizkraukli, Skrīveriem un Jaunjelgavu, tā ir savdabīga pļavu, mežu un viensētu mozaīka kopā ar Daugavas upi. Tā ir arī Eiropas nozīmes aizsargājama dabas teritorija – Natura 2000, kas kopumā aizņem 1091 ha.
Pagājušā gada jūlijā tik uzsākta nozīmīga aizsargājamās dabas teritorijas plānošanas dokumenta – dabas aizsardzības plāna sagatavošana, veicot rūpīgu dabas parka teritorijas apsekošanu un inventarizāciju un pārskatot 2004. gadā sagatavotā dabas aizsardzības plāna materiālus un rezultātus. Daugavas ieleju izstaigāja botāniķi un zoologi, izvērtējot gan jau zināmās reto sugu atradnes un dabiskos mežus, ūdeņus un pļavas, gan konstatējot jaunus, pārsteidzošus faktus. Tā, piemēram, netālu no Skrīveru Institūta ciemata attīrīšanas iekārtām, pirmo reizi konstatēts lapkoku praulgrauzis, kas ir viena no pasaulē aizsargājamākajām kukaiņu sugām, tāpat pirmo reizi dabas parkā konstatēts svītrainais ķauķis. Ir konstatēta agrāk pieminētā ļoti retā jūrasžagata, par kuru 2004. gada plānā atzīmēts, ka „ziņu nav”. Botāniķis Pēteris Evarts-Bunders uzsver, ka vairākas Daugavas upes ielejai raksturīgas retas augu sugas, kas ārpus Daugavas upes ielejas maz sastopamas, dabas parka teritorijā atrodamas sevišķi lielā skaitā. Parkā atrodas vairāki nozīmīgi kultūrvēstures pieminekļi.
Dabas aizsardzības plāna galvenais mērķis ir nodrošināt teritorijas dabas vērtību saglabāšanu, piemērojot konkrētai teritorijai nepieciešamos apsaimniekošanas un aizsardzības pasākumus.
Ar dabas aizsardzības plānu var iepazīties un sniegt rakstiskus priekšlikumus (adresējot SIA „METRUM”, Rīga, Elizabetes iela 20 vai ilze.circene@metrum.lv) laikā no šī gada 10.februāra līdz 24.martam Aizkraukles novada mājas lapā www.aizkraukle.lv un SIA „METRUM” mājas lapā www.metrum.lv.
Skrīverieši ar dabas aizsardzības plānu var iepazīties Skrīveru novada domē, Daugavas ielā 59, Skrīveros, kā arī atverot pievienotos dokumentus.