Dažādu jomu profesionāļi var apgūt skolotāja profesiju

Skolotājs ir viena no svarīgākajām profesijām ikvienā sabiedrībā. Lai veicinātu Latvijas izglītības kvalitāti un risinātu kvalificētu pedagogu trūkumu, dažādu jomu pārstāvjiem tiks sniegta iespēja iegūt pedagoga izglītību un dalīties savās zināšanās un pieredzē ar skolēniem. 23. aprīlī sācies šogad pēdējais pieteikšanās posms projektā „Mācītspēks”, lai skolotāju rindas papildināt ar 100 dažādu jomu profesionāļiem. Projekta kandidāti var pieteikties līdz 18. maijam.

Projekts tiek īstenots visā Latvijā – plānots, ka topošo 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Skolotājs” būs iespējams apgūt Latvijas Universitātē un tās filiālēs, kā arī Daugavpils Universitātē un Liepājas Universitātē. Arī darba iespējas jaunajiem skolotājiem tiks piedāvātas visos reģionos. Projekta otrajā gadā jaunie skolotāji turpinās saņemt atbalstu un papildināt zināšanas “Iespējamās misijas” mācībās.

Pieteikšanās var tiešsaistē www.macitspeks.lv, aizpildot anketu. Interesenti aicināti neatlikt vairākas stundas ilgo pieteikšanos uz pēdējo brīdi. Jo ātrāk pieteikums iesniegts, jo ātrāk tiek uzsākta atlase.

Līdz šim interesi par projektu izrādījuši jau 1040 cilvēki, savukārt pieteikumus iesnieguši jau 310 projekta kandidāti. Lielākā atsaucība novērojama tieši studijām Latvijas Universitātē, bet ļoti tiek gaidīti arī kandidāti Liepājas Universitātē un Daugavpils Universitātē.

“Ja gribam, lai bērni izaug par pārliecinātām un radošām personībām, tādiem jābūt arī viņu skolotājiem,” ir pārliecināts Kārlis Kravis, nodibinājuma “Iespējamā misija” direktors. “Ceram ieraudzīt vēl lielāku aktivitāti eksakto un humanitāro jomu speciālistu vidū, saņemot pieteikumus arī no programmētājiem, statistiķiem, tulkiem, grāmatvežiem, pētniekiem, vēsturniekiem un citu jomu pārstāvjiem,” papildina projekta pārstāvis, atgādinot, ka pieteikties var gan nesen studijas beigušie jaunie speciālisti, gan dažādu jomu profesionāļi jebkādā vecumā.

Plānots, ka jau šogad 100 dažādu profesiju pārstāvji – topošie skolotāji – uzsāks dalību projektā, gadu studējot izvēlētajā augstskolā 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā “Skolotājs” un paralēli strādājot skolās kā mācību priekšmetu skolotāji, savukārt otrajā gadā mācības turpināsies “Iespējamās misijas” vadībā. Projekta dalībnieki saņems skolotāja darba algu un stipendiju studijām, kā arī atbalstu savai profesionālajai izaugsmei.

Klinta Mežapuķe,
projekta “Mācītspēks” sabiedrisko attiecību speciāliste