Cilvēkiem ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti par valsts budžeta līdzekļiem iespējams apgūt kādu no 15 profesionālās izglītības programmām SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, piemēram, datorsistēmas, komerczinības, apdrukas tehnoloģijas un citas.
Mācoties Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai studējot koledžā personām ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti valsts apmaksā ne tikai izglītības programmu apguvi, bet arī nodrošina speciālistu (piemēram, ārsta, psihologa, ergoterapeita u.c.) konsultācijas un nodarbības, dažādas veselību veicinošas procedūras, autovadīšanas apmācību, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem – surdotulkošanu sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību, kā arī dzīvošanu dienesta viesnīcā un ēdināšanu.
Mācību ilgums Jūrmalas profesionālajā vidusskolā ir atkarīgs no izglītības programmas no 480 stundām informācijas ievadīšanas operatoriem līdz četriem gadiem datorsistēmu tehniķiem, kuri programmas noslēgumā iegūst diplomu par profesionālo vidējo izglītību. Savukārt, koledžā studijas klātienes un neklātienes programmās ir no diviem līdz trīs gadiem, tajā skaitā prakse, kuru palīdz organizēt SIVA speciālisti.
„Katru gadu skolu un koledžu absolvē vairāk nekā simts jaunie speciālisti, kuri ieguvuši teorētiskas un praktiskas zināšanas, lai spētu strādāt izvēlētajā profesijā. Būtiski, lai arī darba devēji būtu atsaucīgi un atbalstītu cilvēku ar invaliditāti integrāciju darba tirgū,” atzīst SIVA direktore Ilona Jurševska.
2014./2015.gadā uzņemšana Jūrmalas profesionālajā vidusskolā notiek programmās, lai iegūtu šādas kvalifikācijas – datorsistēmu tehniķis, pavārs, pavāra palīgs, rūpniecības komercdarbinieks, tirdzniecības zāles darbinieks, elektrotehnikas montētājs, montāžas darbu atslēdznieks, informācijas ievadīšanas operators, uzskaitvedis, palīgšuvējs, apdrukās tehnoloģiju speciālists, veļas mazgātājs un gludinātājs (bez izglītības ierobežojuma).
2014./2015.gadā uzņemšana SIVA Koledžā notiek sešās programmās – grāmatvedība un nodokļi, mārketings un tirdzniecība, cilvēku resursu vadība, viesnīcu servisa vadība informācijas tehnoloģijas un tulkošana – surdotulka kvalifikācijas iegūšanai.
Pirms mācību uzsākšanas cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti jāveic profesionālās piemērotības noteikšana. Tās laikā tiek veiktas konsultācijas ar speciālistiem un dažādi testi, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko izglītības programmu atbilstoši katra individuālajām vēlmēm, veselības stāvoklim un iepriekšējām zināšanām. Profesionālās piemērotības noteikšanas process ilgst līdz 10 dienām, kuru laikā par valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošināta arī ēdināšana, dzīvošana dienesta viesnīcā (ja nepieciešams) Jūrmalā un surdotulkošana personām ar dzirdes traucējumiem sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību.
Vairāk informācijas www.siva.gov.lv vai pa tālruņiem 67811750 (Profesionālās piemērotības noteikšana), 67811757 (SIVA Koledža) un 67811705 (Jūrmalas profesionālā vidusskola).