Kamēr citi skolēni, sākoties vasarai, tikai sapņo par kādu braucienu vai nometni kādā valstī aiz valsts robežām, man bija iespēja apvienot šīs abas lietas, piedaloties Baltijas jūras projektā Igaunijā, Tallinā. Konference norisinājās no 5. līdz 8. jūnijam.
Iespēju piedalīties konferencē varēja iegūt tikai tie skolēni, kuri bija veikuši kādu pētījumu saistībā ar Baltijas jūru. Mans projekts bija par dekoratīvās kosmētikas atstāto ietekmi uz Baltijas jūru un kā veiksmīgāk to aizstāt ar ekoloģisku kosmētiku. Projektā piedalījās skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Polijas un Vācijas. Katru valsti pārstāvēja 12 skolēnu delegācija un skolotāji.
Par konferences norises vietu tika izraudzīta Pirita Spa Hotel Tallinā. Jau pirmajā dienā (5. jūnijā) skolēniem bija iespēja uzzināt daudz jauna par eitrofikāciju un dabas katastrofām, kuras skar Japānu. Atklājās, ka tālajai Japānai ir visai daudz kopīga ar nelielo Latviju, vienīgi mūsu valsti skarošās problēmas nav tik postošas, kādas tās ir Japānā.
Vakarā tika vadītas ekskursijas pa Tallinas vecpilsētu, kurā norisinājās gadskārtējie svētki, kuros atzīmē vasaras sākumu.
Nākamajā dienā (6. jūnijā) ar autobusu devāmies apskatīt un iepazīt arī citas Igaunijas vietas. Apmeklējām gan tās slavenākos ūdenskritumus, gan apskatījām agrāko laiku jūrnieku ciematiņu un uzkāpām skatu tornī, pa kuru pavērās burvīgs skats. Visa diena tika pavadīta ceļā un uzzināts daudz jauna.
Trešajā dienā (7. jūnijā) norisinājās radošās darbnīcas, uz kurām pieteicās katrs pēc savas izvēles. Es izvēlējos darbnīcu, kurā bija iespēja uzzināt daudz jauna par šokolādes tapšanu– no kakao stādiņa iestādīšanas brīža līdz pat gatavai šokolādes tāfelītei. Bija iespēja nogaršot īstas kakao koka pupiņas, no kurām ražo šokolādi, un iepazīties ar sertifikātiem, kurus piešķir tikai dabīgas un kvalitatīvas šokolādes ražotājiem.
Kā otro radošo darbnīcu biju izvēlējusies improvizācijas teātri. Tur es daudz iemācījos. Bija visai grūti, jo paralēli improvizācijai bija jārunā angļu valodā, kurā netiek runāts katru dienu, taču ar skolēnu pozitīvismu un atvērtību tas viss bija viegli pārvarams.
Ceturtajā dienā (8. jūnijā) visi saņēma diplomus par dalību pasākumā, un konferences organizēšanas stafetes kociņš tika nodots Krievijai, kura organizēs nākamo Baltijas jūras projekta konferenci pēc trīs gadiem.
Man ir neizsakāmi liels prieks, ka man tika dota iespēja piedalīties šajā projektā. Tika iegūti jauni draugi, uzzināts daudz interesanta, uzlabotas angļu valodas prasmes un iepazīta kaimiņu valsts. Liels paldies skolotājai Daigai Martinsonei par piedāvāto iespēju.
Ieva Cedere, 11. klase