No 21. līdz 31.oktobrim A.Upīša memorālmājā Skrīveros, Daugavas ielā 58, apskatāma lakatu izstāde „Ne austi, ne šūti, bet uz plāksnes darināti”, kā arī filcējumu izstāde „Vilnas pārvērtības”.

Rudenīgi drēgnajā laikā arvien biežāk rodas vēlme ietīties kādā siltā, mīkstā pledā vai lakatā. Šoreiz rokdarbnieces izstādē piedāvā apskatei plecu lakatus. Protams, var ķerties pie adāmadatām vai tamboradatas un darināt savu lakatu kādā no šīm tehnikām. Arī izstādē ir apskatāmi Mirdzas Brūniņas tamborētie lakati. Tomēr tamborēts vai adīts lakats varētu nebūt pa spēkam katrai iesācējai, jo tomēr prasa zināmas iemaņas.

Rites tautskolas vasaras kursos un dāmu klubiņā „Neretas papardītes” rokdarbniecēm ir bijusi iespēja apgūt lakatu darināšanu speciālā tehnikā – uz bieza kartona plāksnes. Tehnika pavisam vienkārša, būs pa spēkam katrai rokdarbniecei, bet rezultāts atkarīgs no izvēlētās dzijas krāsu salikuma un faktūras.

Izstādes dalībnieces Sandra Trakina, Mirdza Trakina un Mirdza Brūniņa cer, ka viņu darbi kādu izstādes apmeklētāju iedvesmos izmēģināt šo tehniku un iepriecināt sevi vai savus mīļos ar kādu siltu, krāsainu plecu lakatu.

Turpat līdzās apskatāma Evitas Vīnakalnes filcējumu izstāde „Vilnas pārvērtības”.

Evita Vīnakalne – dzimusi, augusi, mācījusies un arī tagad dzīvo Neretā. Evita par sevi: “Esmu tāds radošs cilvēks un man patīk visas mājamatnieku gatavotās lietas. Tā arī man iepatikās filcējumi un tad vajadzēja pamēģināt pašai. Filcēšanas pamatus apguvu kursos un tas darbiņš man iepatikās. Idejas rodas strādājot, jo uzfilcēt var dažādas jaukas lietas – gan mīļas rotaļlietas, gan siltas čības, gan amizantas pirts cepures”.

Izstādē apskatāmas gan sausās filcēšanas tehnikā veidotās rotaļlietas – piemīlīgi dzīvnieciņi, gan slapjās filcēšanas tehnikā darinātas košas, krāsainas pirts cepures, platmales, čībiņas, gan nelielām, mīļām dāvaniņām noderīgas apfilcētas un īpaši noformētas ziepes.

Savas iegūtās zināšanas un pieredzi Evita Vīnakalne nodod tālāk, jau vairākas vasaras vadot filcēšanas nodarbības Rites tautskolā.