Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā gatavi arī plānam “B”
Foto: Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas direktors Aldis Rakstiņš.

Līdz 15. novembrim skolu 7. līdz 12. klašu audzēkņi mācīsies attālināti – tā vakar lēma valdība. Andreja Upīša Skrīveru vidusskola ir sagatavojusies šim plānam “B”, bet direktors Aldis Rakstiņš lūdz vecākus nepieļaut bērnu kontaktu ar cilvēkiem, kas ieradušies no ārvalstīm.

Saskaņā ar valdības rīkojumu un ņemot vērā saslimstības ar Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu, pēc skolēnu rudens brīvlaika klātienē mācības turpina tikai 1. līdz 6. klases skolēni, pārējiem sākotnēji līdz 6. novembrim bija noteiktas attālinātas mācības, tagad šis laiks pagarināts līdz 15. novembrim.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas direktors Aldis Rakstiņš stāsta, ka patlaban skolēniem uzdoti darbi, kas pēc rudens brīvdienām bija jāizpilda mājās un skolotāji ir gatavi nodrošināt attālināto mācību procesu. “Patlaban dzīvojam cerībā, ka novembra vidū situācija stabilizēsies un visi bērni varēs atgriezties skolā,” saka direktors. “Taču nevaram izslēgt arī “B” variantu – tātad, ka mācības 7. līdz 12. klašu skolēniem tomēr turpmāk būs jāorganizē attālināti. Es personīgi uzskatu, ka klātienē būtu jāļauj turpināt mācīties arī 9. un 12. klašu skolēniem, jo viņiem būs jākārto eksāmeni.”

Viena no problēmām pašreizējā mācību variantā ir fakts, ka daudziem skolotājiem jāmāca stundas gan klātienē, gan jānodrošina attālinātais mācību process. Tāpat skolotāji interesējušies, vai viņiem mācību stundu vadīšanai tiks nodrošināts sejas aizsegs.

“Galvenais ir nesaslimt – ne skolotājiem, ne bērniem,” saka Aldis Rakstiņš. Patlaban direktora rīcībā nav ziņu, ka kāds skolēns vai skolotājs viņa vadītajā iestādē būtu saslimis ar Covid-19 vīrusa izraisītu slimību.

“Viena no problēmām, kurai aicinu vecākus pastiprināti pievērst uzmanību – nodrošināt, lai bērni nesatiktos ar cilvēkiem, kuri ieradušies no ārvalstīm un kuriem ir jābūt pašizolācijā,” uzsver direktors. “Citādi bērni desmit dienas nenāk uz skolu, jo arī skolēnam jāievēro pašizolācija.”

Ja mācības arī turpmāk notiks attālināti, skolas vadībai jānodrošina piemērota datortehnika skolotājiem. “Patlaban vēl skolotājs var strādāt skolā, kur ir viss attālināta mācību procesa norisei nepieciešamais,” stāsta direktors. “Ja būs jāstrādā mājās, skolotājam, lai sagatavotu tādu stundu, kas būtu bērnam saprotama un kādu to vēlas vecāki, nepieciešama arī ierakstu aparatūra – kameras un mikrofoni. Vienīgais risinājums tad ir nodrošināt portatīvo datoru ar atbilstošām programmām, lai tas viss ir ierīkots.”

Patlaban vairāki skolas datori, kuri paredzēti mācību procesa nodrošināšanai skolā,  nodoti skolotāju rīcībā, bet skolai datoru nav tik daudz, lai pietiktu visiem. Datorus solījusi iegādāties Izglītības un zinātnes ministrija un saskaņā ar iepirkumu, kurā plānots iegādāties portatīvos datorus Latvijas skolām, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola saņemtu 24 portatīvos datorus. Paredzams, ka skolas tos varētu saņemt tikai decembrī.

Direktors piebilst: “Savukārt, ja kādam no skolēniem, kurš mācās attālināti, nav datora vai cita mācību procesam nepieciešamā aprīkojuma, lūgums par to informēt klases audzinātāju, lai kopīgiem spēkiem varētu situāciju atrisināt.”