Skrīveru dienas aprūpes centrā laika posmā no 2012.gada maija līdz 2014.gada aprīlim ir realizēts Eiropas Sociālā fonda atbalstīts projekts „Alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība Skrīveru novadā”.

Projekta mērķis bija attīstīt Skrīveru dienas aprūpes centra (DAC) sociālās rehabilitācijas un alternatīvās sociālās aprūpes pakalpojumus Zemgales plānošanas reģionā, lai pilnveidotu personu ar funkcionāliem traucējumiem, pensijas vecuma personu, daudzbērnu un nepilno ģimeņu, bērnu no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm, bērnu ar dažādām atkarībām, no vardarbības cietušo bērnu, no psihoaktīvām vielām atkarīgu personu, personu ar nepietiekošām, zemām vai darba tirgum neatbilstošām zināšanām un prasmēm, kā arī citu atstumtības riskam pakļauto personu grupu sociālās un funkcionālās prasmes un palielinātu to nodarbinātību un integrāciju sabiedrībā.

Skrīveru novada sociālās rehabilitācijas pakalpojumi dienas aprūpes centrā ir divu komponentu pakalpojumi:

Uz korekciju vērsti pakalpojumi: psihosociālais (emocionālais) atbalsts, uzvedības modeļu korekcija, psiholoģiskais atbalsts.

Uz dzīves kvalitātes nodrošināšanu, t.sk. prevenciju: pakalpojumi, kuru uzdevums ir veicināt emocionālo labsajūtu un situācijas nepasliktināšanos.

Projekta ietvaros tika īstenotas šādas programmas: sociālās rehabilitācijas programmas īstenošana personām ar fiziska rakstura traucējumiem, personām ar garīga rakstura traucējumiem, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, pensijas vecuma personām, sociālo un organizatorisko prasmju veiksmīgai attīstībai, sociālo prasmju veidošanai un saskarsmes prasmju attīstībai, motivācijas programmas īstenošana darba prasmju uzlabošanai, motivācijas programmas īstenošana veicinot iekļaušanos darba tirgū, alternatīvās sociālās aprūpes programmas īstenošana sociālās atstumtības riska mazināšanai un nodarbinātības sekmēšanai, jaunu zināšanu apgūšanai un atbalsta sniegšanai bērnu līdz 1 gada vecumam audzināšanā, jaunu zināšanu apgūšanai un atbalsta sniegšanai bērnu no 1-2 gadu vecumam audzināšanā, vardarbības mazināšanai ģimenē, ģimenes attiecību uzlabošanai, veselīga dzīvesveida sekmēšanai, kā arī citi DAC pakalpojumi.

Programmas ietvaros tika realizētas šādas nodarbības: radošās darbnīcas, veselību veicinošas nodarbības – fizioterapija, masāžas, ārstnieciska vingrošana, sportiskas aktivitātes; datorapmācība un angļu valodas nodarbības; deju un mūzikas terapija individuāli un grupās; dramatiskās nodarbības; organizētas nometnes dažādām mērķagrupām ar mērķi pilnveidot sociālās un pašaprūpes prasmes, nodrošināt atrašanos sabiedrībā un paplašināt sociālos kontaktus; organizētas atbalsta un izglītojošās grupas personām ar fiziska un garīga rakstura traucējumiem, bērniem un šo personu tuviniekiem; nodarbības par veselīgu uzturu, higiēnu, pašaprūpes iemaņu celšana, pašapziņas un savstarpējo attiecību veidošana; grupu nodarbības ar psihologu, psihoterapeitu; darba terapija, sociālo un darba prasmju atjaunošana vai apguve; uzņēmējdarbība un projektu plānošana un īstenošana; organizētas nodarbības mazuļa veselīgas attīstības veicināšanai; u.c. daudzveidīgas nodarbības.Programmās tika piesaistīti zinoši pasniedzēji un profesionāli speciālisti.

Vasaras mēnešos jūnijā un jūlijā bērniem DAC tika piedāvātas dažādas aktivitātes – radošās darbnīcas, sportiskas aktivitātes, izzinoši pasākumi. Bērni apguva jaunas iemaņas un prasmes, iepazina jaunus draugus. Skrīveru DAC piedāvāja bērniem interesantas un radošas nodarbības arī īsajās skolēnu pavasara un rudens brīvdienās, kurās katrs bērns varēja atrast sev interesantāko nodarbošanos – bērni zīmēja, grieza, līmēja, pina, filcēja, radot interesantas un noderīgas lietas, vingro, spēlē novusu un galda tenisu. Vecāku un bērnu atsaucība šiem pasākumiem bija liela.

Projekta īstenotājs bija Skrīveru novada dome, bet tā ietvaros bija divi sadarbības partneri – Skrīveru sociālā dienesta Skrīveru dienas aprūpes centrs un Skrīveru pašvaldības aģentūra „Sociālās aprūpes centrs „Ziedugravas”. Projekta rezultāti, piemēram, izstrādātās programmas, sagatavotie metodiskie materiāli, saņemtie mērķa grupas vērtējumi un iegūtās atziņas pēc projekta beigām tiks izmantoti, lai uzlabotu un attīstītu projekta ietvaros uzsākto pakalpojumu sniegšanu Skrīveru novadā. Skrīveru novada dome ir apņēmusies nodrošināt attiecīgo pakalpojumu sniegšanu arī pēc projekta beigām.