28.jūlijā Skīveri kļūs par Pasaules miera skrējiena vienu no pieturas punktiem. Ikvienam skrīverietim, kurš atbalsta veselīgu dzīvesveidu, nodarbojas ar skriešanu vai atbalsta šo sporta veidu, ir iespēja kļūt par šī nozīmīgā pasākuma dalībnieku. Skrīveru skrējēji tiek aicināta pievienoties starptautiskajai skrējēju komandai. Skrējēji aicināti pulcēties 16.30 pie Skrīveru novada domes ēkas Daugavas ielā 59, no kurienes ar busiņu aizvedīs līdz Saimniecībai. Tur Skrīveru skrējēji pievienosies starptautiskajai komandai un skries līdz A.Upīša muzejam (aptuveni 2,2 km), kur muzeja dārzā notiks svinīga sagaidīšanas ceremonija. Pārstāvēsim mūsu novadu godam šajā nozīmīgajā pasākumā!

Par iespēju piedalīties skrējienā interesēties un pieteikties pa tālruni 26321490.

Kas ir Pasaules miera skrejiens?

No 26. līdz 30. jūlijam (2014.) miera skrējiena “Peace Run” Eiropas posma ietvaros Latvijā viesosies daudznacionālā skrējēju komanda, kas no 2014. gada februāra vairāk kā astoņu mēnešu garumā ar miera lāpu apceļo visas Eiropas valstis, veicot ap 24 000 km garu distanci.

Šis skrējiens ir kā simboliska vēsts ar skriešanas starpniecību paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem. Tas nav komerciāls vai politisks projekts, un tā organizatori darbojas uz brīvprātības principiem. Savā ceļā Skrējiens pieskaras miljonu cilvēku dzīvēm. Skrējēji apmeklē tūkstošiem apdzīvoto vietu un tiekas ar tūkstošiem vietējo iedzīvotāju, no rokas rokā nododot lāpu un daloties ar savu iedvesmu un sapni par labāku pasauli. Skrējiena ceļā sportisti un nesportisti, bērni un vecāki, lieli un mazi tiekas, lai paskrietu kopā, nododot sadraudzības lāpu no rokas rokā, vai arī vienkārši paturētu to rokās, paužot savu labo gribu gaišākai pasaulei. Mēs dzīvojam laikā, kad tik ļoti ir svarīga draudzības saišu veidošana Eiropas un visas pasaules kopīgajās mājās. Skrējiens ir taustāma izpausme cilvēces nepieciešamībai pēc draudzības un sapratnes un tā mērķis nav gūt peļņu vai veicināt kādu politisku vai reliģisku mērķu sasniegšanu, bet izcelt priekšplānā labo gribu starp cilvēkiem un nācijām.