Šī gada 19. un 26. septembrī plānotas apmācības topošajiem mentoriem arī Aizkrauklē. Šādas apmācības jau ir notikušas Kuldīgā, Bauskā, Tērvetē, Jēkabpilī.
Uz mācībām aicināti interesenti ar vismaz 2 gadu pieredzi uzņēmējdarbībā. Aizkrauklē mācības organizē Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru. Apmācībām pieteikties var līdz 18. septembrim pie Baibas Kelleres (Aizkraukles novada uzņēmējdarbības centrs), zvanot pa tālruni 26227581 vai rakstot uz e-pastu baiba.kellere@aizkraukle.lv
Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja Agita Hauka uzsver – mentors ir tas pats darbaudzinātājs. Ja cilvēkam rodas ideja, bet nav pārliecības, ka spēs to paveikt, tad mentors ir tas, kurš gan dod padomu, gan iedrošina. “Kad es biju mentors lauku uzņēmējai – iesācējai, es viņai palīdzēju ar konkrētiem padomiem. Man tā bija laba pieredze, jo bija jāpārdomā katrs pateiktais teikums, un mēs labi satikām, jo tas ir svarīgi, lai būtu saskaņa un savstarpēja uzticēšanās. Mentors ir arī psihologs un noslēpumu glabātājs. Mentori ir brīvprātīgie! Tas nozīmē, ka to tīkls jāpaplašina, jo, cik tad viens cilvēks uz sabiedriskiem pamatiem var palīdzēt citiem?! Tā arī ir galvenā mentoru kustības problēma – cilvēku trūkums,” uzskata A. Hauka.
Iespējams, ka minēto problēmu abpus robežām palīdzēs risināt tieši šis pārrobežu projekts “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā”, jo sniegs iespēju ne tikai sadarboties ar kaimiņvalstu organizācijām, bet strādāt arī pilsētās, kurās jau aktīvi darbojas pārējie projektu partneri.
Sākot ar aprīli, LLKC un pārējie partneri organizē mācības potenciālajiem mentoriem – uzņēmējiem, lai veidotu jau reālu tīklu un sniegtu iespēju iesācējiem Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā jau gada otrā pusē satikt savu mentoru.
Projekta vadošais partneris ir Zemgales plānošanas reģions. Tajā darbojas arī Kurzemes plānošanas reģions, Aizkraukles novada pašvaldība un SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”. No Lietuvas piedalās Šauļu inkubators, Panevēžas biznesa centrs un Rokišķu rajona pašvaldības publiskā bibliotēka.
Projekts: LLI-131 “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā” / ATBALSTS BIZNESAM
Projekta kopējais finansējums: 729 604,06 EUR (t. sk. ERAF finansējums: 620 163,43 EUR).
Projektu līdzfinansē: Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam, www.latlit.eu, www.europa.eu
UZZIŅA
MENTORINGS – dalīšanās pieredzē;
MENTORS – pieredzes bagāts cilvēks, kas bez atlīdzības un no labas gribas dalās savā pieredzē, padomos un ieteikumos ar pieredzes pārņēmēju, palīdzot sasniegt viņa nosprausto mērķi;
MENTORINGS UZŅĒMĒJDARBĪBĀ – pieredzes bagāts uzņēmējs vai vadītājs, kurš dalās savā pieredzē, zināšanās un kontaktos ar jaunu vai topošu uzņēmēju.
Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Aizkraukles novada pašvaldība un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.