Kad valstī atcelti stingrie ierobežojumi, 13. jūnijā Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā notika skaista 9. klases skolēnu, skolotāju un vecāku atkalredzēšanās. Ievērojot noteikumus, izlaidums izdevās sirsnīgs un dziļi personisks katram, kurš tajā piedalījās.
Mūzikai skanot, zālē svinīgi tika ienests Latvijas un skolas karogs, tad ienāca direktors Aldis Rakstiņš, Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis, klases audzinātājas Inta Šreibere, Sintija Rūze un 9. klases skolēni. Zālē pie galdiņiem sēdēja skolēnu vecāki, un viņiem pievienojās viņu atvases – 9. klases absolventi. Atsevišķi, ievērojot distanci, sēdēja skolotāji, kuri ar klasi bija kopā šos deviņus gadus.
Pasākuma turpinājumā skanēja valsts himna, direktora uzruna un skolēni tika sveikti ar pamatizglītības iegūšanu. Direktors salīdzināja skolēnus ar viņu dzimšanas gada horoskopu, citējot Pērtiķa gadā dzimušo spilgtākās rakstura īpašības. Tad sekoja domes pārstāvja uzruna, kurā tika uzsvērta ģimenes vērtība. Tad runāja klases audzinātājas.
Inta Šreibere: “9. klases izlaidums ir tas svinīgais un nozīmīgais brīdis, kas apliecina skolēnu piederību savai skolai – Andreja Upīša Skrīveru vidusskolai. Ikvienam absolventam novēlu izvēlēties savu ceļu, kurā piepildās viņa sapņi un vecāku cerības.
Tikai neapstājies! Krustcelēs nonākot, mirkli apdomājies un dodies izvēlētajā virzienā!
Lai mums visiem jauka šī diena un jums, absolventi, lai viegli izvēlēties turpmāko ceļu. Vecākiem lai izturība, jūs atbalstot!”
Sintija Rūze: “Mūsu klases zēni ir jautri, ar interesantu humora izjūtu, jo viņiem ir ļoti labas idejas un atbildības sajūtai tur dažreiz nav nekāds nozīmes. Klasē ir arī noslēgti, klusi un noslēpumaini cilvēki, bet viņi, sēžot skolas solā, noteikti iet uz kādu mērķi un viņi to piepildīs ar savu neatlaidību un nopietno darbu, jo ir ļoti radoši un interesanti.
Tas mierīgums, kas raksturīgs mūsu klasei, kad kavējam stundu sākumu, tā neatlaidība nenolikt telefonu, ja skolotājs aizrāda jau nez kuro reizi un tas angļu miers, ja sanāk nesekmīga atzīme, ļoti labi raksturo klases jauniešus. Viņi nekad nebaidās pateikt savu viedokli, pat ja tāda nemaz nav.
Klases kolektīvs ir ļoti raibs, mūsu sastāvā ir daudz sportistu, ir muzikāli cilvēki, daudz mākslinieku visās tās darbības sfērās, daudzi ir telefonatkarīgie, ir arī pa kādam smieklīgākam cilvēkam. Klasē mācās erudīti jaunieši un par to liecina tas, ka 16 skolēniem ir optimāls un augsts mācību apguves līmenis, kopumā klase ir uz “URĀ!”.
Mīļie vecāki, jūsu bērni ir ļoti labi, sekojiet tikai viņiem un viņu izvēlēm, un būs vēl labāk, tāpēc novēlu jums izturību, un priecāsimies kopā par mūsu jauniešiem.”
Skolēni izteica savu pateicību skolotājiem, ka viņi ir ļāvuši pašiem kļūdīties un mācīties no savām kļūdām, ka skolotāji bija pacietīgi un pretimnākoši. Skolotāji bija vienmēr gatavi palīdzēt un pašaizliedzīgi ziedoja savu laiku, lai skolēni skolā justos droši, saprasti un gūtu nepieciešamās zināšanas.
Tad tika dots vārds 9. klases vecākiem. Vecāki atcerējās spilgtākos notikumus šajos gados, piemēram, sarežģīto 1.līdz 4. klases posmu, kurā skolēni risināja draudzēšanās jautājumus, godīgi atzinās savās blēņās un nedarbos. Vecāki atminējās ekskursijas, kurās skolēniem bija jāveic daudzi jo daudzi kilometri ar velosipēdiem vai kājām. 9. klases sākumu, kad jaunā klases audzinātāja paņēma viņu atvases savā pārziņā, atbrīvojot vecākus no daudziem pienākumiem. Vecāki atminējās direktora rūpes, lai skolēni droši varētu nonākt skolā, braucot ar autobusiem, audzinātāju rūpes par skolēnu drošu nonākšanu mājās pēc skolas. Kā arī vecāki sajūsminājās, ka viņu bērni no maziem ķipariem ir izauguši par lieliem cilvēkiem.
Turpinājumā sekoja mūzikas skolas veltīti priekšnesumi, kas mijās ar skolēnu apliecību piešķiršanu. Skolēni tika saukti jauktā secībā, un klases audzinātājas bija sagatavojušas īpašu salīdzinājumu katram jaunietim. Kā arī jauniešiem, kuri bija mācījušies citās skolās, tika nodoti sveicieni.
Sveicieni no audzinātajām: “Prieks par katru absolventu, kas šodien jāsveic. Gribas šajā dienā ienest daļu humora un viņus visus salīdzināt ar Čaka Norisa jokiem, un, kā jau mēs visi zinām, katrā jokā ir daļa patiesības. Sauksim saņemt apliecību, albūmu un medaļu par sasniegto. “
Apliecību saņem Ieva Riekstiņa. Runā, ka Ieva uzvarēja skriešanas sacensībās. Otrajā vietā, nedaudz atpaliekot, bija viņas ēna.
Daniela Bišofa ir cirkulis kvadrātam un viņa, braucot ar snovbordu, prot sakrustot kājas.
Mārtiņš Matvejevs spēj lūkoties divos dažādos virzienos vienlaicīgi, un runā, ka Mārtiņš “Rimi” var dabūt pannu ar “Maximas” uzlīmēm.
Kate Korņejeva uzvarēja trešajā pasaules karā tik ātri, ka neviens pat neuzzināja, ka tāds ir sācies.
Sanija Panteļejeva reiz pazaudēja televizora pulti. Viņa pārslēdza kanālus ar balss pavēli, kā arī viņa prot uzvarēt “monopola” spēli bez kauliņiem.
Ja Renārs Zīmelis būtu Latvijas izlases hokejists, pirmo reizi hokeja vēsturē uz laukuma būtu ātruma ierobežojums.
Katrīna Celmiņa pirms gulētiešanas pārskaita visas zvaigznes, turklāt to izdara divreiz.
Anda Spulde 60 minūšu garu filmu noskatās 20 minūtēs un vēl viņa uzvarēja “X faktorā”, izmantojot zīmju valodu.
Kristiāns Trakins. Runā, ka kāds futbolists var regbija bumbu aizsviest 400 metrus tālu, bet Kristiāns var šo futbolistu trīs reizes tālāk aizmest!
Liene Lienīte Zutere. Runā, ja tas izskatās pēc cepta cāļa, smaržo pēc cepta cāļa un garšo pēc cepta cāļa, bet, ja Liene saka, ka tas ir tītars, tad tas ir tītars.
Laura Andersone no “Kinder Suprise” olas var uzcept omleti un viņa prot uzkrāsot skropstas ar aizvērtu muti.
Roberts Bogdanovs var paraut ratā vienriteni un viņš ir tik stiprs, ka var sevi pacelt aiz ausīm!
Alvīne Medne var bērzu sulu tecināt no mēbelēm, un, ja galvenajai lomai filmā “Titāniks” nebūtu izvēlēts Leonardo di Kaprio, bet gan Alvīne, tad Alvīne būtu visus izglābusi.
Keita Daugaviete. Runā, ka Keita redzēja, kā nāra uztaisīja špagatu, un viņa zina, kur krustojas paralēlas taisnes.
Kārlis Emīls Ielejs. Runā, ka Kārlis izgāja “Counter-strike”, un Ginnesa rekordu grāmatas beigās sīkiem burtiem rakstīts, ka patiesībā visi rekordi pieder Kārlim.
Lāsma Rutkovska. Runā, ka Lāsma ar kreiso kāju zīmē labāk nekā printeris un viņa spēj atrast savu ēnu pat tumsā.
Eduards Ļešišins. Runā, ka Eduards vienreiz apēda 10 kg smagu boulinga bumbu bez košļāšanas un prot izmērīt spiedienu vilciena riepās.
Sanija Petroviča. Runā, ka Sanija pavisam viegli var izvilkt kvadrātsakni no negatīva skaitļa un viņa bērnībā atrisināja Bermudu trijstūra noslēpumu ar Pitagora teorēmu.
Ģirts Vītols. Runā, ka parastam cilvēkam dienā ir 24h. Ģirtam gan ir vismaz 96h dienā un 11 dienas nedēļā! Un runā, ka Ģirts nelasa grāmatas, viņš vienkārši skatās uz tām ar dzelzs skatienu, līdz iegūst visu vajadzīgo informāciju.
Anete Zirnīte. Runā, ka Anete ir tik ātra, ka tad, kad visi sāka skriet Rīgas maratonu, Anete jau paspēja finišēt.
Artūrs Eduards Vorps. Runā, ka bīstamākais triks pasaulē ir nobraukt no Niagaras ūdenskrituma koka mucā. Artūrs var kartona kastē uzbraukt Niagaras ūdenskritumā.
Uz izlaidumu dažādu iemeslu dēļ nebija ieradušies Žanna Kristīne Štauere, Amanda Petrova, Linda Vanaga, Dārta Evelīna Vorslava, Renārs Cimermanis, Māris Maura un Jana Ivanova. Arī viņus visi sirsnīgi sveic svinīgajā notikumā.
Visbeidzot skanēja skolas himna, pēc kuras skolotāji saņēma puķes no skolēniem un viņu vecākiem ar īpašu, personalizētu sveicienu. Skolēni, vecāki un skolotāji fotografējās un devās katrs savā ģimenē svinēt šo skaisto notikumu.
9. klase un audzinātājas izsaka pateicību visiem, kuri ieradās un atbalstīja skolēnus šajā pasākumā. Kā arī liels paldies 8. klašu audzēkņiem un viņu audzinātājām Inārai Plakanei un Ritai Lielajai par skaisti izrotātu izlaiduma norises vietu. Liels paldies Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas skolas skolotājām Ivetai Biķerniecei, Marutai Jostsonei un Maritai Vaivodei par muzikālo priekšnesumu.
Klases audzinātājas Inta Šreibere un Sintija Rūze