Zemgales Plānošanas reģions izstrādājis trīs dažādus tūrisma maršrutos ar kopējo nosaukumu “Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos”. Bukletā iekļauti vairāk nekā pussimts Zemgales un Ziemeļlietuvas redzamākie piļu un muižu parki, arī Skrīveru dendroloģiskais parks.
Trīs iemesli, kāpēc apmeklēt Skrīveru dendroloģisko parku:
- Atrast un apskatīt 30 pasaulē reti sastopamas koku sugas.
- Vērot gadalaiku pāreju Daugavas ainavā no divām 17 metrus augstām parka terasēm.
- Iepazīt interesantus risinājumus parka apsaimniekošanā.
/No brošūras “Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos”/
Pirmais brošūrā iekļautais maršruts aizvedīs uz Jelgavas pils parku un turpināsies pa Jelgavas, Auces, Dobeles un Tērvetes novadu, savukārt kaimiņzemē Lietuvā ceļotāji sasniegs izcilākos Akmenes, Kelmes un Šauļu rajona piļu un muižu parkus.
Otrā maršruta dominante ir Rundāles pils ar dārzu, arī Mežotnes pils angļu stila ainavu parks. Vēl šajā maršrutā atradīsit Mazmežotnes, Svitenes, Bruknas, Iecavas un citu muižu parkus. No lietuviešu piedāvātajiem objektiem tas vedīs uz Pakrojas muižas ansambli un Burbišķu muižas ainavisko parku.
Savukārt trešajā maršrutā var uzlūkot Kokneses muižas parku, Gārsenes pils parku, un sastapšanās ar unikāliem, leģendām apvītiem dabas objektiem, bagātu kultūrvēsturisko mantojumu apmeklētājus gaida Aknīstes, Pļaviņu, Krustpils, Neretas, Jaunjelgavas, Skrīveru, Jēkabpils un Jēkabpils novada piļu un muižu parkos. Savukārt Lietuvas pusē par pievilcīgāko kultūras tūrisma objektu atzīta Ilzenbergas muiža.
Zemgales Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis informē, ka visi trīs maršruti prezentēti Latvijas un Lietuvas tūrisma izstādēs – gadatirgos, un tie atspoguļoti bagātīgi ilustrētā brošūrā, kas piecās valodās pieejama vietējos Tūrisma informācijas centros, punktos un objektos, bet elektroniski lejuplādējama interneta vietnē www.zemgale.lv. Šis buklets ir arī Skrīveru tūrisma informācijas punktā.
Skrīveru tūrisma informācijas punkta vadītāja Daina Vancāne-Viļuma informē: aizrautīgākie ceļotāji, kļūstot par īpašas Drauga kartes lietotājiem, deviņos parkos, arī Skrīveru dendroloģiskajā parkā, var izmantot virkni priekšrocību, piemēram, gida bezmaksas pakalpojumus. Arī par šo piedāvājumu plašāka informācija lasāma interneta vietnē www.zemgale.lv.
Par Skrīveru dendroloģisko parku bukletā “Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos” teikts:
“Lieliskas dabas degustācijas – riekstus, bārbeles un mežābeles augļus – rudenī piedāvā Skrīveru dendroloģiskais parks, kam ir bagāta vēsture, bet no kādreizējā spožuma saglabājies vērtīgs parks ar 380 neparastiem sugu eksemplāriem, kas izvietoti 19 svešu zemju floras apgabalos. Brīnumi ir katrā gadalaikā – pavasarī zied vizbulītes – zilas, dzeltenas, rozā un baltas, bet virs tām kā garas matu cirtas vijas kāriju lapotnes. Vasarā apmeklētājus reibina daudzveidīgā liepu ziedu smarža, pterokārija vienmēr pārsteidz ar garajām spurdzēm un kokveida lazda ar lāču ķepiņām. Rudenī, kad krīt lapas, japāņu katsura apbur ar brīnišķīgi saldu konfekšu smaržu, snuķaugļu lazda ar rieksta interesanto formu, bet ūsainā avene nav atstājusi vienaldzīgu nevienu. Pašā kailsalā – novembra vidū – uzzied Virdžīnijas burvjulazda.”