28.jūlijā Skrīveru novadā bija nozīmīga diena, jo Skrīveri kļuva par vienu no Pasaules miera skrējiena pieturas punktiem. Šajā dienā jau mērojuši ap 100 kilometru garu distanci, pulksten 17 starptautiskā skrējēju komanda sasniedza Skrīveru robežu Saimniecībā, kur to sagaidīja mūsu vietējie skrējēji.
Skrīveriešu pulkā bija arī seši vācu futbola komandas „Monasteria” dalībnieki, kas iepriekšējās nedēļas nogalē piedalījās Skrīveru futbola svētkos.
Edgaram Avakovam tika pasniegta simboliskā miera lāpa, kas tiek nesta visu skrējiena laiku, savukārt Latvijas karogs tika uzticēts Ivitai Šalei, un skrējiens turpinājās – pa Daugavas ielu līdz Andreja Upīša muzeja dārzam, kur to ar ritmisku maršu sagaidīja pūtēju orķestris „Skrīveru taurētājs”.
Svinīgo sagaidīšanas ceremoniju ar sveicienu atklāja Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis. Priekšsēdētājam tika pasniegta arī miera lāpa un īpašs sertifikāts, kas apliecina, ka Skrīveri kļuvuši par daļu no šī nozīmīgā pasākuma. Pēc starptautiskās skrējēju komandas dziedātās Pasaules miera skrējiena himnas un „Skrīveru taurētāja” muzikālā sveiciena tika pasniegti suvenīri un piemiņas veltes. Starptautiskās komandas dalībnieki saņēma Imanta Zariņa austās aproces ar Skrīveru vārdu, vietējie skrējēji – simboliskas piemiņas medaļas un atstarotājus. Ik viens skrējiena dalībnieks, atbalstītājs un pavadītājs varēja paturēt lāpu savās rokās un nofotografēties ar to, un daudzi izmantoja šo iespēju. Bija skrīverieši, kuri interesējās arī par iespēju nākamajā skrējienā, kas notiks 2016.gadā, pievienoties šim pasākumam garākā posmā, iespējams pat skrējienā cauri visai Latvijai.
Pēc svinīgās sagaidīšanas ceremonijas, nedaudz atpūtušies, starptautiskās skrējēju komandas dalībnieki 13 cilvēku sastāvā devās uz uzņēmuma „Skrīveru saldumi” Saldumu darbnīcu, kur iepazina ražotni un apguva konfekšu ietīšanas prasmes. Tālāk vakars tika pavadīts sirsnīgās sarunās zemnieku saimniecībā „Ragāres”, kur skrējējus laipni uzņēma Jānis Vaivars. Arī viņš pats regulāri piedalās dažādos skrējienos.
Skrīveru novada dome pateicās cilvēkiem, uzņēmumiem, iestādēm, kas atbalstīja un palīdzēja organizēt skrējēju uzņemšanu Skrīveros:
Skrīveru kultūras centram un Jānim Sniedziņam,
Pūtēju orķestrim „Skrīveru taurētājs” un Jānim Jansonam,
A.Upīša muzeja vadītājai Inesei Liepiņai,
Uzņēmumam „Skrīveru saldumi”,
Zemnieku saimniecībai „Ragāres” un Jānim Vaivaram,
Zemnieku saimniecībai „Jaundimdāni” un Solveigai Bušmeisterei,
Jānim Vigovskim,
Inesei Salai,
SIA „Skrīveru pārtikas kombināts” un Baibai un Aigaram Lūšiem,
Valentīnai Bērziņai no kafejnīcas „Ancis”.
Un, protams, visiem skrīveriešiem, kuri piedalījās skrējienā, atbalstīja un pavadīja to!
Vairāk bilžu no skrējiena Galerijā
Kas ir pasaules miera skrējiens?
Miera skrējiena “Peace Run” Eiropas posma ietvaros Latvijā no 26. līdz 30.jūlijam viesojas daudznacionālā skrējēju komanda, kas no 2014. gada februāra vairāk kā astoņu mēnešu garumā ar miera lāpu apceļos visas Eiropas valstis, veicot ap 24 000 km garu distanci. 2014. gada skrējiena pasākumi paralēli noritēs arī ASV, Āzijā, Centrālajā un Dienvidamerikā, Āfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē.
Šis skrējiens ir kā simboliska vēsts ar skriešanas starpniecību paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem. Tas nav komerciāls vai politisks projekts, un tā organizatori darbojas uz brīvprātības principiem.
Savā ceļā Skrējiens pieskaras miljonu cilvēku dzīvēm. Skrējēji apmeklē tūkstošiem apdzīvoto vietu un tiekas ar tūkstošiem vietējo iedzīvotāju, no rokas rokā nododot lāpu un daloties ar savu iedvesmu un sapni par labāku pasauli. Skrējēji apmeklē skolas, interešu un skrējēju klubus, kā arī vietējās un valsts varas institūcijas – visus, kas jūtas iedvesmoti tikties ar komandu un piedalīties savu iespēju robežās.
Skrējiena ceļā sportisti un nesportisti, bērni un vecāki, lieli un mazi tiekas, lai paskrietu kopā, nododot sadraudzības lāpu no rokas rokā, vai arī vienkārši paturētu to rokās, paužot savu labo gribu gaišākai pasaulei.