Vai jums patīk cirks? Vai Jums patīk maģija un fantastiskas pārvērtības? Iluzionists Gabriel Got ir pacēlis Latvijas cirku Eiropas līmenī un jau šī gada aprīlī sāka tūri pa valsti ar augstas kvalitātes cirka šova programmu « Karabas».
“Pirmo reizi es redzēju cirku televīzijā, kad man bija astoņi gadi. Esmu redzējis arī baletu un teātri, bet nekas tā neaizrāva mani kā cirka uzstāšanās. Ieraugot cirka šovu, es sapratu, ka šī joma ir īpaša, un man ļoti gribējās uzzināt par to vairāk. Tolaik īpaši trūka informācijas, šobrīd internetā ir daudz, bet tad vajadzēja meklēt grāmatas, klausīties stāstus… Bija ļoti grūti, bet tādējādi, jau 12 gadu vecumā es sevī nolēmu, ka vēlos, lai man būtu savs cirks. Savukārt, neviens no manas ģimenes nav bijis saistīts ar cirku”, – atceras mākslinieks.
Veiksme un pieredze atnāca pie Gabriel Got pakāpeniski. Viss sākās ar žonglēšanu, ar laiku pārejot uz nažu mešanu, un, visbeidzot, apbrīnojamās publikas acu priekšā, aktieris prata radīt ilūziju un maģiju. Gada laikā Gabriel Got sniedz apmēram 400 uzstāšanās. Katra viņa izrāde pārsteidz, izraisa apbrīnu un sajūsmina ikvienu skatītāju.
“Ilūzija – tā ir pavisam cita specifika, īpaši grūts žanrs, turklāt ilūzija – tas ir ļoti dārgi, lai numuri izdotos veiksmīgi, ir vajadzīga profesionāla komanda, kas darbosies saskaņoti un precīzi. Uzticamības pakāpe starp komandas locekļiem ir ļoti augsta un radās tikai pēc ilgāka laika, strādājot kopā. Rezultāts ir atkarīgs no katra numura dalībnieka precīzas un saskaņotas darbības. Tas ir kā armijas režīms: ja kāds ilūzijas šovā kavējas vismaz uz mirkli vai nepaveic darbību kā nepieciešams, triks ir neizdevies. Ir tikai viena iespēja pārsteigt skatītāju”, – skaidro iluzionists.
“Agrāk esmu uzstājies kā aktieris trīs žanros: žonglēšana, ilūzija un nažu mešana. Cirks «Karabas» – tas ir jauns izaicinājums, jauna pakāpe, jo cirks – tas ir liels kolektīvs, atbildība, savs uzņēmums, ko ir jāuztur un jārisina ne tikai radošus, bet arī finanšu un daudz citu jautājumu. Tas ir pavisam cits līmenis. Jaunā cirka «Karabas» programmas būs Eiropas līmeņa un kvalitātes. Eiropas variantā izrāde notiek teatralizēti, bez spilgtām pauzēm starp numuriem, bet ar gludām pārejām, un skatītājam šķiet, ka viņš atnācis uz teātri, kur katra nākamā aina, šajā gadījumā – uzstāšanās, turpinās un papildina viena otru, tāpēc izrāde paiet vienā elpas vilcienā. Skatītājs pat nenojauš, cik ātri paiet laiks,” – ar svaigu cirka programmas ideju dalās Gabriel Got.
Latvijā absolūti jaunajā cirka šova programmā “Karabas», kas aprīlī sāka savu tūri pa valsti, cirka cienītājus gaida oriģināli priekšnesumi, tādi kā, žonglēšana, nažu mešana, ilūzija, interaktīvie numuri, iesaistot skatītājus, klauna uzstāšanās, ekvilibristi, akrobātiskie triki, uguns šovs un citi.
“Triki, kurus skatītāji ieraudzīs jaunajā programmā, ir oriģināli, kurus iepriekš neviens nav redzējis. Es rūpīgi sekoju tam, lai manā šovā būtu svaigas idejas, cenšos pievienot savu rokrakstu. Šovā ir arī leģendāri triki, tādi kā Harija Hudīni atbrīvošana, taču tie pārveidoti speciāli man un rada pilnīgi citu efektu. Vēl neatklāšu visus noslēpumus, jo tas būs patīkams pārsteigums skatītājiem, bet varu teikt, ka programma pārsteigs ar oriģinalitāti un svaigu gaisu, es arī parādīšu trikus, ko esmu izdomājis pats”, – sola mākslinieks.
Iluzionists Gabriel Got ienāk izklaides tirgū ar jaunu formātu. Cirka izrāde būs pārsteidzoša, bet arī turpmāk aktieris negrasās apstāties pie sasniegtā, laika gaitā pievienojot jaunus elementus, papildinot šovu, mēģinot to veidot perfektu. “Cirks – tā ir viena no mākslas formām, kur var demonstrēt cilvēku spējas. Īsts cirks pastāv tikai tad, ja tajā ir tādi elementi kā bailes, smiekli un pārsteigums. Ja cirka programma tādu nav, tad tas nav īsts cirks. Cirka izrāde «Karabas» noteikti pārsteigs, jo tas ir dažus soļus augstāk par citām programmām. Turklāt es gribu apvienot māksliniekus, kuri palikuši bez darba, bet kuriem ir prasmes un vēlme uzstāties cirkā.
Numura sagatavošana ietver sevī vairākas sastāvdaļas – sākot no kostīmiem un beidzot ar mūziku, nemaz nerunājot par tehniskiem momentiem. Un to vajag pasniegt publikai tādā kvalitātē, lai lielākajai daļai tas patīk. Tu daudz un ilgi strādā, meklē, mēģini, un tad rādi to uz skatuves, izvērtējot skatītāju reakciju. Kad tev aplaudē un skatītāju acīs tu redzi pozitīvas emocijas un apmierinājumu – tas ir labākais novērtējums, tā ir tava motivācija, stimuls un apliecinājums tam, ka tu nebiji strādājis velti un ir jāturpina tādā pašā garā. Es savu dzīvi saistīju ar cirku, tas bija mans sapnis, kas realizējies, un tas padara mani laimīgu”, – saka Gabriel Got.