Saistībā ar to, ka pēdējo divu nedēļu kumulatīvās saslimšanas ar Covid-19 rādītājs Skrīveru novadā ir augstāks nekā pieļaujams, lai novads būtu “drošo” pašvaldību sarakstā un skolēni varētu doties uz skolu, no pirmdienas, 26. aprīļa, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas audzēkņi uz skolu vairs neies, bet mācīsies attālināti.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ik trešdienu publisko Covid-19 drošo pašvaldību sarakstu, kurās 1. līdz 6. klases skolēni var mācīties klātienē. Saskaņā ar valdības rīkojumu mācības klātienē var atsākt pašvaldībās, kurās pēdējo divu nedēļu kumulatīvās saslimšanas rādītājs ir ne vairāk kā 220 gadījumu uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, savukārt pašvaldībās, kurās bērni jau iet uz skolu, mācības klātienē var turpināt, ja kumulatīvās saslimšanas rādītājs nepārsniedz 250 gadījumu uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.
Šodien publiskotajā SPKC sarakstā norādīts, ka Skrīveru novadā pēdējo divu nedēļu kumulatīvās saslimšanas rādītājs ir 300 gadījumu uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Līdz ar to no pirmdienas, 26. aprīļa, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas audzēkņi mācīsies attālināti – apstiprina skolas direktors Aldis Rakstiņš. “Diemžēl variantu nav, un mūsu – gan skolēnu, gan skolotāju – prieks par to, ka lielākā daļa audzēkņu varēja mācīties klātienē, ilga tikai nedēļu,” saka direktors.
No 26. aprīļa, tāpat kā iepriekš, skolā varēs notikt tikai individuālās konsultācijas. Par konsultāciju nepieciešamību un laiku skolēni vienosies ar skolotājiem, viena konsultācija ilgs ne vairāk kā 40 minūtes.
Savukārt 12. klases audzēkņi nākamajā nedēļā mācīsies attālināti, savukārt no 5. maija vidusskolas abiturientiem sāksies konsultācijas – tās klātienē notiks divas dienas nedēļā.
Nākamajā nedēļā 9. klases skolēniem jākārto valsts diagnosticējošais darbs, bet nu Skrīveros jāatceļ iecere to kārtot klātienē. Skolas direktors skaidro, ka diagnosticējošo darbu var kārtot arī attālināti, taču tā laikā skolēnam jābūt ieslēgtai kamerai, lai skolotājs viņu varētu redzēt. Daļa 9. klases audzēkņu – 13 skolēnu – izvēlējušies diagnosticējošo darbu kārtot klātienē. Viņiem šī iespēja tiks dota, bet darbs būs jāpilda ārtelpās. Tāpat diagnosticējošajam darbam ir arī mutiski atbildamā daļa, kuru skolēniem pa grupām iecerēts organizēt ārtelpās – patlaban tiek risināts jautājums, lai skolas pagalmā uzslietu nojumi.
Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā ir divas 9. klases, tajās kopā mācās 40 skolēnu.