Turpinot pērn iesāktās mākslas aktivitātes, arī šovasar Skrīveru dienas aprūpes centrā notiks trīs radošās darbnīcas – keramikas, filcēšanas un gleznošanas, šoreiz gleznās iedzīvinot Skrīveru ielas un vietas. Aktivitāšu rīkošanai līdzekļi iegūti Zemgales kultūras programmas 2021 projektu konkursā, kur apstiprināts skrīveriešu iesniegtais projekts “Ar rokām – Zemgalē!”.
Skrīveru dienas aprūpes centra vadītājs Edvarts Pāvulēns stāsta, ka projekts “Ar rokām – Zemgalē!” ir kā turpinājums pagājušā gada iesāktajām mākslas aktivitātēm, jo pērn aprūpes centra klienti un darbinieki mācījās gleznot, dodoties plenēros un mākslas darbos iedzīvinot Skrīveru skaistākās vietas. Arī iepriekšējais mākslas projekts bija ieguvis Zemgales kultūras programmas atbalstu. Skrīverieši nolēmuši turpināt izglītoties un praktiski darboties mākslas lauciņā.
Uzņēmuma “Latvijas valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajā Zemgales kultūras programmā projektam “Ar rokām – Zemgalē!” piešķirti 765 eiro, un šovasar Skrīveros notiks trīs radošās darbnīcas.
Pirmā darbnīca – keramikas – paredzēta jau jūnijā. “Tajā gatavosim māla traukus pēc zemgaļu senajām tradīcijām,” stāsta projekta vadītājs Edvarts Pāvulēns. “Zemgales tradicionālā keramika atšķiras no Latgales podnieku izstrādājumiem, kuriem raksturīgas izteiksmīgas formas un krāšņas glazūras. Zemgales keramika ir ļoti lakoniska, un keramiķes Veldas Mizišas vadībā būs iespēja izgatavot vienkāršus traukus, tos apdedzināt un glazēt vai citādi apstrādāt.”
Pirmā nodarbība keramikas darbnīcā notiks 17. jūnijā no pulksten 10.00 līdz 13.00, bet otrās nodarbības datums tiks precizēts, vienojoties ar pasniedzēju.
Gleznošanas nodarbības notiks 6., 13., 20., 27. jūlijā no pulksten 10.00 līdz 13.00.
Pieteikšanās obligāta! Vietu skaits ierobežots! Tālr. 25713099, e-pasts: dienascentrs@skriveri.lv .
Jūlijā būs gleznošanas darbnīca, kurā visu mēnesi paredzēts gleznot Skrīveru ielas, ēkas un citas katram topošajam māksliniekam nozīmīgas vietas Skrīveros. Uz pirmo nodarbību būs jāierodas ar izvēlētās vietas fotogrāfiju, tad kopīgi ar darbnīcas vadītāju Zigrīdu Annuškānu tā tiks gleznota.
Savukārt augustā plānota vilnas filcēšanas darbnīca, kurā taps gleznas filca tehnikā. Pēc darbnīcas vadītājas Signes Kāpas sagatavotajām Zemgales ainavām tiks veidotas gleznas rāmīšos, gan izmantojot filcēšanas adatas, gan citas filca apstrādes metodes.
Edvarts Pāvulēns informē, ka par konkrētiem radošo darbnīcu norises datumiem informācija vēl sekos. “Saistībā ar to, ka epidemioloģiskā situācija valstī nav paredzama, pasākumi maksimāli tiks organizēti ārā, tāpat dalībnieku skaits darbnīcās būs atbilstošs valdības noteiktajiem ierobežojumiem,” saka projekta vadītājs. “Patlaban iecerēts, ka vienā darbnīcā piedalīsies ne vairāk kā 20 dalībnieku, lai to vadītāji katram dalībniekam varētu veltīt pietiekami daudz laika un uzmanības.”
Projekta noslēgumā daļu mākslas darbu plānots dāvināt Skrīveru pašvaldības iestādēm, tādējādi citus iepazīstinot ar paveikto. Projektā plānots iesaistīt ikvienu, kuram par to būs interese, taču, ja epidemioloģiskā situācija nebūs labvēlīga, tad projektā galvenokārt darbosies Skrīveru dienas aprūpes centra klienti.