18. oktobrī mūsu skolas audzēkņi, mūzikas literatūras un solfedžo mācību programmas ietvaros, devās uz Lielo Ģildi, kur LNSO un Jānis Jenzis mūs sagaidīja ar daudzveidīgu programmu visas dienas garumā.

Pirms koncerta Baltajā zālē mūs cienāja ar uzkodām. Pulksten 10.00 sākās koncerts, kas bija plānots divās daļās.
Pirmajā daļā skanēja Pētera Vaska “Musica appasionata” un krievu komponista Sergeja Prokofjeva 1. koncerts vijolei un orķestrim Re mažorā. Solo spēlēja jaunā, talantīgā vijolniece Magdalēna Geka. Otrajā daļā –krievu komponista, izcilā melodiķa Pētera Čaikovska 6.simfonija op.74 (“Patētiskā”). Koncerts mūsu bērniem ļoti patika! Īpaša interese bija par lielajiem kontrabasiem, daudzveidīgajiem sitamajiem instrumentiem, un es jutos kā spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”, jo man bija jāliek lietā visas savas zināšanas par daudzveidīgo mūzikas pasauli.

Pēc koncerta mums tika pasniegtas pusdienas, pēc tam bija tikšanās un kopīga fotografēšanās ar LNSO patronesi I.Vējones kundzi, LNSO diriģentu A.Pogu un vijolnieci M.Geku. Mūsu audzēkņiem šis bija īpašs mirklis, jo I.Vējones kundzes uzruna bija iedvesmojoša un motivējoša tālākajai mūzikas izglītības iegūšanai, arī Magdalēna Geka dalījās savā pieredzē, cik ļoti daudz pacietības vajag, lai mūzikā sasniegtu labus rezultātus. Īpaši sirsnīgs un, manuprāt, neaizmirstams mirklis bija mūsu skolas vijoļspēles audzēknei Alisei Justei, kad mīļi viņu uzrunāja Magdalēna Geka.

Un tas vēl nebija viss! Priecīgi un sajūsmināti devāmies uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur mūs ar gidi Katrīnu jau gaidīja Jānis Jenzis. Un ceļojums mākslas pasaulē turpinājās! Tas mūs izveda no pagrabstāva līdz pat jumta korei. Mēs iepazinām daudzu laikmetu mākslu, ko papildināja ļoti interesantais, bērnu vecumam atbilstošais gides stāstījums. Īpaši nepacietīgi bērni kļuva, kad ieraudzīja virs savām galvām stikla griestus, kas nākamajā stāvā bija izbaudāma kā stikla grīda. Ar baltiem cimdiem rokās varēja sajust skulptūras bērnu izstādē “Kurš kuram draugs?” Iespaidu daudz, jautājumu bija daudz, un zinātkāres bija ļoti daudz! Šī diena bija izglītojoša, audzinoša un motivējoša.
Esmu ļoti priecīga un lepna par mūsu audzēkņu pieklājību visas dienas garumā, par viņu prasmi klausīties klasiskās mūzikas koncertu, zinot, ka starp skaņdarbu daļām neaplaudē, koncerta laikā nepļāpā un pa zāli nestaigā.

Ko par šo dienu audzēkņi domā paši, atbildot skolotājai Marutai Jostsonei uz jautājumu: “Kas tev koncertā patika?”

Maija S.: Simfoniskā orķestra koncertu apmeklēju pirmo reizi, patika viss koncerts!
Patrīcija O.: Patika, kā spēlēja bungas.
Nora J.: Patika kontrabasa skaņa.
Alise J.: Patika vijoļu spēle.
Madara B.: Patika flautas. Es māku tikai 3. oktāvas sol, koncertā spēlēja augstāk.
Karīna G.: Labāk patika 2. daļa. Nepatika skaļā citu skolu skolēnu uzvedība aizmugurē.
Dāvids M.: Koncerts bija garš, bet skaisti skanēja.
Katrīna A.: Koncerts patika. Patika bungas.
Krista P.: Patika skaļuma kontrasti mūzikā.
Emīls G.: Koncerts patika, īpaši otrā daļa.
Kristela B.: Vislabāk patika otrā daļa.
Daniels B.: Patika koncerta 2. daļa. Īpaši P. Čaikovska 6. simfonijas 3. daļa.
Norberts L.: Koncerts ļoti, ļoti patika!
Hugo M.: Koncerts bija interesants, bija arī biedējošs brīdis.
Jānis R.: Koncerts patika. Tagad savādāk domāju par flautu.
Linards D.: Patika ātrie skaņdarbi ar pārsteiguma mirkli.
Jūlija S.: Koncerts bija labs. Instrumentu skaļums un tembrs bija patīkams.
Un tas vēl nav viss! Mūsu skolas muzikālais “ceļojums” turpināsies 10. novembrī, kad LNOB klausīsimies Volfganga Amadeja Mocarta operu “Burvju flauta”.

Koku lapas pārvēršas daudzkrāsainā rudens paklājā, dienas kļūst arvien īsākas, taču mūzikas prieks mūsu skolas gaišajās telpās skan ik dienas! Un, runājot solfedžo un mūzikas literatūras stundās, mēs uzdevām viens otram jautājumu, kas Mākslas muzeja bērnu izstādē stāv rakstīts: “Kādā krāsā Tu zīmē prieku?”

Jolanta Puķīte,
SMMS mūzikas teorijas skolotāja

Vairāk attēlu galerijā: http://www.skriveri.lv/galerijas/smms-audzekni-riga-06-11-2018/