13.martā Latvijas Televīzijā tika filmēts TV spēles „Gudrs, vēl gudrāks” fināls, kurā piedalījās triju pusfinālu uzvarētāji – Deivids no Tukuma 2.pamatskolas, Lauma no Preiļu 1.pamatskolas, Artūrs no Ventspils 1.ģimnāzijas, Krišjānis no Madonas Valsts ģimnāzijas, Tomass no Rīgas 40.vidusskolas un Ilva no A.Upīša Skrīveru vidusskolas.

Dalībniekiem jau bija zināms spēles scenārijs – paredzētas četras kārtas, katrā astoņi jautājumi. Pirmajā kārtā par katru pareizu Jā vai Nē atbildi pienākas viens punkts, tās noslēgumā jāizstājas pirmajam dalībniekam. Otrās kārtas astoņos jautājumos jāizvēlas A, B vai C atbilžu variants, saņemot divus punktus un atvadoties no nākamā mazāko punktu summu ieguvušā dalībnieka. Trešā kārta, visuprāt, šai spēlē ir visgrūtākā, jo tajā trīs punktus saņem tikai tas dalībnieks, kurš pirmais paspēj pateikt pareizo atbildi. Vairāki dalībnieki balansēja uz riska robežas, izskanot vēl tikai jautājuma pirmajai daļai, mēģinot nojaust tā turpinājumu un atbildēt, jo pēc šīs kārtas spēli turpina vairs tikai divi erudītākie, drošākie un veiksmīgākie.
Mēs, līdzjutēji, satraukti sekojām līdzi, katrā starpposmā piesteidzoties Ilvu samīļot, paslavēt, uzmundrināt. Daudzi galvās skaitīja līdzi katra dalībnieka punktus.
Ceturto un pēdējo kārtu Ilva un Krišjānis uzsāka ar vienādu punktu skaitu. No piedāvātajām desmit tēmām katrs varēja izvēlēties četras. Abi finālisti pārmaiņus veiksmīgi demonstrēja savas zināšanas. Spriedze pieauga! Pirmās tēmas izvēlē kļūdījās Ilva, bet arī Krišjānis nespēja atbildēt uz šo jautājumu. Apbrīnojams ir Ilvas gribasspēks un neatlaidība, nepadodoties pēdējā izvēlē. Šķiet, tai brīdī viņa prātā pārceļoja Latvijas karti un pārdomāja visu Ojāra Vācieša biogrāfiju, rezultātā pasakot to atbildi, kuru no viņas gaidīja kā spēles vadītāji Kaspars Ozoliņš un Valters Frīdenbergs, tā līdzjutēji. Krišjānis kļūdījās savā pēdējā atbildē, bet Ilva to zināja un saņēma papildus divus punktus, tādējādi izvirzoties vadībā.
Ilva balvās saņēma „Ilustrētās Zinātnes” gada abonementu, ElitePad planšetdatoru, iespēju kopā ar nākamajiem finālistiem doties ceļojumā uz Stokholmu un, galvenais, uzaicinājumu pie spēles patrona Valsts prezidenta Andra Bērziņa.
Varam lepoties, ka mūsu skolā mācās Latvijas 8.klašu gudrākā meitene.
Šīs spēles finālu skatieties LTV1 4.aprīlī 19.10!
Santa Krasovska, A.Upīša Skrīveru vidusskolas 8.b klases audzinātāja