Skrīveros un Koknesē varēs nodot nolietotās automašīnu riepas par samazinātu maksu

AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “R Recycling’’ aicina autovadītājus līdz šā gada 15. decembrim SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos – Skrīveros un Koknesē – nodot nolietotās automašīnu riepas par samazinātu maksu. Riepas tiek uzskatītas par videi kaitīgiem atkritumiem, tāpēc to pārstrādi ir jāuztic pārstrādes uzņēmumiem.

 Kāpēc ir svarīgi nodot nolietotās riepas?

Pēc AS “AJ Power Recycling” datiem, katru gadu Latvijas tirgū tiek ievesti un novietoti aptuveni 26 tūkstoši tonnu jaunu un mazlietotu riepu, un, pēc spēkā esošajiem noteikumiem, vismaz 80% jeb 21 tūkstotis tonnu būtu jāsavāc un jāpārstrādā, bet ne vienmēr tā notiek. Svarīgs ir jautājums ne vien par grāvī un mežā izmestajām riepām, bet arī par vēsturiskajiem riepu uzkrājumiem, kas gadiem nav nodotas pārstrādei un ilgtermiņā nodara kaitējumu videi.

Šobrīd Latvijā ir izveidojies liels nolietoto riepu uzkrājums, taču jau tagad tiek meklēti reāli risinājumi, lai šo uzkrājumu mazinātu. Turklāt, ja mazināsies nelegāli ievesto riepu apjoms, tad pārstrādes process noritēs daudz ātrāk.

 Iespēja nodot nolietotās automašīnu riepas lētāk

AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “R Recycling” un SIA “Ķilupe” piedāvā iedzīvotājiem Skrīveros un Koknesē nodot nolietotās automašīnu riepas par izdevīgāku samaksu. Akcijas periodā no 15. novembra līdz 15. decembrim maksa par vienas riepas nodošanu Skrīveros un Koknesē 2.00 EUR (ar PVN). Par samazinātu maksu viens iedzīvotājs varēs nodot līdz pat četrām vieglo automašīnu riepām.

 Nolietotās automašīnu riepas par samazinātu maksu tiks pieņemtas SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos:

 Adrese:

SKRĪVERI,
Birzes iela 2A
 KOKNESE,

Paugu iela 1D

Darba laiks:Pr., Sv. un svētku dienas – slēgts

Otr., Tr. – no plkst. 10:00 līdz 18:00

Cet. – no plkst. 12:00 līdz 20:00

Pk., Se. – no plkst. 10:00 līdz 18:00

Pr., Tr., Sv. un svētku dienas – slēgts

Otr. – no plkst. 10:00 līdz 18:00

Cet. – no plkst. 11:00 līdz 19:00

Pk., Se. – no plkst. 10:00 līdz 18:00

Standarta cena:4,00 EUR (t.sk. PVN)

par vienas riepas nodošanu

4,00 EUR (t.sk. PVN)

par vienas riepas nodošanu

Akcijas cena:
(no 15.11.2021. līdz 15.12.2021.)
2,00 EUR (t.sk. PVN)

par vienas riepas nodošanu

2,00 EUR (t.sk. PVN)

par vienas riepas nodošanu

Kontakti: tālruņa numurs 29104053,  e-pasts: kilupe@gmail.com

  Kāpēc nolietotās riepas nevar izmest sadzīves atkritumos?

Visa veida riepas kā atkritums ir kaitīgas videi, un tās tiek pieskaitītas pie videi kaitīgajiem atkritumiem. Riepas dabiskajā vidē sadalās vairāk nekā 100 gadus, un visu šo laiku dabā var izdalīties dažādas kaitīgas vielas. Turklāt par nolietotu riepu izmešanu dabā var tikt piemērots naudas sods.

 Kas notiek ar pārstrādātajām riepām?

Riepu pārstrāde samazina negatīvo ietekmi uz vidi un sniedz iespējas iegūto materiālu izmantot otrreizēji. Pārstrādei savāktās riepas var tikt pārvērstas granulās, kuras plaši tiek izmantotas sporta laukumu segumu ražošanā, celtniecībā, ceļu būvē, dažādu paliktņu, paklājiņu izgatavošanā un citur.