Kitija

Question:

Jau nedēļu mūsu mazā ciema ceļi ir pārvērtušies atklātā slidotavā. Ja vakar vēl varēja pārvietoties pa ceļa malā esošo sniega putru, tad šodien – grāvi vai kokiem, kaimiņu sētu? Bet darbības, lai to novērstu nav. Kad mūsu ceļi atkal varēs saukties par ceļiem, lai tie būtu droši kā braucējiem, tā gājējiem ?

Vides pārvaldības speciāliste Liena Valdmane-Girgensone

Answer:

Par sniega tīrīšanu ziemas periodā Skrīveru pagasta pārvalde ir noslēgusi līgumu ar diviem apsaimniekotājiem – SIA “Skrīveru saimnieks”, kas tīra ielas dzelzceļa dienvidu pusē un laukumus visā novadā, un SIA “Roplainis”, kas tīra ielas dzelzceļa ziemeļu pusē un visus ceļus. Gājēju celiņus novadā uztur Skrīveru novada domes vides pārvaldības un saimnieciskās nodaļas darbinieki.

Noteikumi neparedz, ka uz C un D klases ceļiem, kādi ir Skrīveros, jāveic brauktuves kaisīšana ar pretslīdes materiālu un rievu izveidošanu uz brauktuves sasalušā vai piebrauktā sniegā.

Apstrādi ar pretslīdes materiālu veic Skrīveru pagasta pārvaldes vides pārvaldības un saimnieciskās nodaļas darbinieki. Pirmkārt tiek uzturēti kārtībā gājēju celiņi, kā arī ar sāls-smilts maisījumu tiek kaisīti tikai kalni, slīpās plaknes, tilti, taču ne visu ielu braucamā daļa. Pēc šo darbu veikšanas ielu kaisīšanas darbi ar sāls-smilts maisījumu tika uzsākti 16.12.2021. Tika nokaisīta viena ielas mala, pa kuru pārvietoties iedzīvotājiem. Bet, ņemot vērā ieilgušos atkalas laikapstākļus, 17.12.2021. tika veikta arī grants seguma ielu rievošana.